Sestanek 3 – 18.10.2017

Na našem tretjem sestanku smo spremenili zgodbo in se zmenili, da bomo najprej naredili igro na računalniku in v naslednjem semestru povezali z arduini. Strinjali smo se, da je za igro najpomembneje, da jo lahko izvajajo vsi učitelji in jo lahko otroci igrajo tudi sami doma. Nadgradnja pa bo sledila, ko bo igra dokončno narejena kot smo si na današnjem sestanku zamislili. Zmenili smo se, da bo igra narejena v 2D grafiki, za drugo triado in hkrati zmenili, da Teja začne z risanjem glavnega lika. Po tem pa je sledilo nekaj tehtnih premislekov in skupna odločitev za to spletno stran.

Zgodba:

Konec šolskega leta je Jaka domov prinesel lepo spričevalo, zato se mama odloči, da ga bo za nagrado peljala na morje. Ker je Jaka v zadnjem letu zelo zrasel, mu kopalke niso več prav. Prav tako potrebuje tudi nove masko, brisačo ter kopalke. Ker kraja kamor se odpravlja ne pozna, se odloči, da si bo v knjižnici sposodil turistični vodič. Na listek si zapiše potrebščine in se odpravi do najbližje prodajalne vozovnic (trafike), kjer pove kaj bi rad kupil (eno stvar). Ta mu izda karto, kjer piše na katere avtobuse mora iti in v kakšnem vrstnem redu (pretvori naslov trgovine v IP naslov). Odide na avtobusno postajo, kjer čakajo štirje avtobusi, Jaka mora tam glede na vozovnico izbrati pravilni avtobus. Če izbere napačni avtobus, mora kupiti novo vozovnico in pri tem porabi toliko denarja, da si ne mora več privoščiti najboljših stvari. Ko dvakrat zgreši avtobus, porabi preveč denarja, da bi si lahko kupil stvari in za kazen mora ostati doma. V tem primeru lahko učenec začne igro igrati od začetka.

(Skupno 22 obiskov, današnjih obiskov 1)